Köse Oto Kurtarma

Kurşunlu Oto Kurtarma

Çankırı Kurşunlu Oto Kurtarma

Çankırı’nın bir ilçesi olan Kurşunlu’da bir kaza yaptığınız da, anahtarınızı kaybettiğinizde, aracınız arıza verdiğinde yani bir oto çekiciye ihtiyaç duyduğunuz anda bizleri gönül rahatlığı ile arayabilirsiniz.

İsterseniz bizi sabit numaramız aracılığı ile arayabilir, web sitemiz üzerinden Whatsapp ile konum yollayabilirsiniz. Böylece tam olarak nerede olduğunuzu bilmeseniz bile biz sizi bulabiliriz.

Oto kurtarma lazım olduğunda yapmanız gerekenler

Yola çıkmak demek arıza ve kazalara hazırlıklı olmak demek. Kurşunlu oto kurtarma ile yolda ki tatsız olaylara yer yok. Aracınızı herhangi bir durumdan dolayı kullanamadığınız durumda, aracınızı hemen güvenli bir yere park edin. Diğer araçlar ve sizin de güvenliğiniz için aracınızda bulunan reflektörü uygun yere koyun.

Daha sonra da bizimle iletişime geçin. Bizler de önceden hazır olan size en yakın aracımızı hemen size yönlendirelim. Ekiplerimiz en kısa sürede size ulaşarak bulunduğunuz yerden sizi ve aracınızı kurtaracaktır.

Kurşunlu Köse oto kurtarma olarak sizi kurtarmak adına için gece gündüz çalışıyoruz. 7/24 bize her zaman rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Kurşunlu oto kurtarma hizmetleri hem uygun fiyatlı hem de hızlıdır.

 

 

Kurşunlu Hakkında

Kurşunlu, Türkiye'nin Çankırı iline bağlı ilçe. 1944 yılında ilçe olmuştur. Kuzeyinde Bayramören ve Kastamonu ili, doğusunda Ilgaz ve Korgun, güneyinde Şabanözü ve Orta, batısında Orta, Atkaracalar ve Bayramören ilçeleri vardır. Kurşunlu ilçe merkezi; Beşpınar, Cömertler, Çal, Erenler, Hacıbekir, Kale, Kalekapu, Müslüm, Yenimahalle, Yeşilmahalle mahalleleri olmak üzere on mahalleden oluşur. İlçeye bağlı Çavundur, Dumanlı, Hacımuslu, Sivricek ve Taşkaracalar beldeleri bulunmaktadır. İlçe merkezinin il merkezine uzaklığı 83 kilometredir.

Kurşunlu Merkezi eskiden yalnız ufak bir kale ve kalede bulunan kilisede ibadet etmek için toplanmış köylülerin oluşturmuş olduğu küçük bir köyden ibaretti. Bugünkü Kurşunlu Kalesi diğer adıyla “Andinata Kalesi” Bizanslılar zamanında yapılmış ve günümüze kadar gelebilmiştir. Kentin ilk kuruluşu kale içindedir. Bizanslılardan sonra Anadolu’ya gelen Türk Boylarından “Comartlar” ve “Yazır” Boyları buranın gelişmesine neden olmuşlardır. KARACAVİRAN Köyü olarak bilinen Kurşunlu’nun 17. yüzyıla kadar fazla anılmayan bir yerleşim merkezi olduğunun Evliya Çelebinin seyahatnamesinden anlamaktayız. Kurşunlu 17. Yüzyıldan sonra Kurşunlu, Ören, Comartlar, Aharcık, Ömer, Sülüklü ve Ebceler Köylerinin birleşmesinden meydana gelmiş bir yerleşim yeridir.

        Elde mevcut tapu kayıtlarına göre önceleri Kurşunlu kadılığına bağlı olan Karacaviran Köyü sonraları Ulumelan (Belenli) Kadılığına bağlanmış olup, 1882 yılında bucak merkezi olarak Çerkeş İlçesine, 1912 yılında da Ilgaz İlçesine bağlandıktan sonra 1944 yılında 4642 sayılı Kanunla İlçe statüsüne kavuşturularak bugünkü mülki taksimat içerisindeki yerini almıştır.

        Milli Kurtuluş Savaşı sırasında kendi çevresi içinde bozguncu faaliyetlere girişen Aznavur çete ordusuna karşı Çerkeş dolaylarında verilen savaşa Kurşunlu halkı da katılarak Milli kuvvetlerin safında yer almıştır. Burada Rafet Paşanın kumandasındaki orduya katılan Kurşunlu’lar Yozgat’ta çıkan çapanoğlu isyanını da bastırmak için cepheye gitmişler ve bu uğurda yüzlerce şehit vermişlerdir.

 

 

 

10 10 118