Köse Oto Kurtarma

Eldivan Oto Kurtarma

Çankırı Eldivan Oto Kurtarma Ve Oto Çekici

Çankırı’nın bir ilçesi olan Eldivan’da günde 24 saat, haftada 7 gün ve yılda 365 gün Eldivan oto çekici ve oto kurtarma hizmeti için çalışmaktayız.

Eldivan’da de çalışmalarını sürdüren Köse oto kurtarma firmamız rakiplerini yıkıp geçmeye devam ediyor. Çankırı’da bir numara olan firmamız hız kesmeden yeniliklerine devam ediyor. Yeniliklerinin yanında ayrıca 15 yıllık deneyimimizle Köse oto kurtarma sadece otomobil değil; motosiklet, iş makinesi, otobüs ve kamyon gibi araçları da kurtarmaktadır. Aracınızın bir sebepten dolayı hareket etmediği bir durumdaysanız, bizi sabit numaralarımızdan aramanız yeterlidir. Eğer konumunuzu bilmiyorsanız web sitemizde bulunan Whatsapp ile konum gönder özelliği ile hemen konumunuzu gönderebilirsiniz. 

 

 

Eldivan’da Oto kurtarma lazım olduğunda yapmanız gerekenler

Aracınızın bir sebepten dolayı hareket etmediği bir durumla karşı karşıya kaldığınızda, yani Eldivan oto çekici ve oto çekici lazım olduğu vakitte aracınızı hemen güvenli bir şekilde park edin. Diğer sürücüler ve sizin güvenliğiniz için reflektörü kurmayı unutmayın.

Daha sonra yapmanız gereken tek şey bizi aramak bizi arayın. Eğer nerede olduğunuzu tam olarak bilmiyorsanız vakit kaybetmemek adına web sitemiz aracılığı ile Whattsapp’tan konumunuzu bize gönderin. Biz de tam olarak nerede olduğunuzu öğrenip sizi kolaylıkla bulup, kurtaralım.  

 Eldivan Hakkında

Eldivan, Çankırı ilinin bir ilçesidir.Eldivan ilçesi ismini, kuzeyini Dümelli ovasının ve Yanlar deresinin çevirdiği dağdan almaktadır. Bu dağa halk İldivan dağı demektedir. Bu dağ 1071’den sonra Anadolu ya yayılan Türkler için, toplanma yeri olmuş ve adına da Er divanı denilmiş olup, sonraları kelime şekil değiştirerek Eldivan adını almıştır.

Eldivan ilçesi coğrafi konum olarak; doğusunda Çankırı, batısında Şabanözü ilçesi, kuzeyinde Korgun ilçesi, güneyde Ankara’nın Kalecik ilçesi ile çevrili durumdadır. İlçe tipik orta Anadolu iklimi özelliklerine sahip olan kara iklimi etkisindedir.

İlçenin tarihi, M.Ö. 300 ve 400 yılları arasında Makedonya ve Pafloganya krallıkları daha sonra ise Galatlar ve Romalılara kadar dayanmaktadır. 1083 yılında Çankırı'nın fethi ile Selçuklu Türklerinin eline geçmiştir. 1137 yıllarında Haçlı Seferleri sırasında bir ara kaybedilmiş fakat geri alınmıştır. Daha sonraları Selçuklu ve Candaroğulları hakimiyetinde kalan Eldivan 1383 yılında Yıldırım Bayezid tarafından Osmanlı topraklarına katılmıştır. Cumhuriyet döneminde Çankırı'nın vilayet oluşuyla Çankırı'ya bağlı bir köy olan Eldivan 1944 yılında nahiye olmuş, 1960 yılında Dümeli olan ismi değiştirilerek ilçe yapılmıştır.

 

Eldivan civarında tarihi bir esere rastlanılmamaktadır. Ancak Seydi Köyünde, camii bitişiğinde Selçuklular zamanında buraya gelen Hacı Murad-ı Veli isminde bir Türk Büyüğünün mezarı ile Gölez Köyünde 1738 yılında vefat eden Sultan Bedrettin isminde bir zatın türbesi bulunmaktadır.

 

10 10 118